hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 5
#1
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2017-12-11

A Harvard Nobel-díjas professzora arra kérte a Nature Chemistry szerkesztőit, hogy töröljék 2016-os tanulmányát, írja a Qubit.

#2
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2011-02-11

Növekvő kognitív teljesítmény és emocionális jóllét, javuló fizikai állapot és fejlődő empátia már napi 20-30 perc gyakorlással – nem sarlatánok, hanem a legújabb tudományos kutatások ígérik. A meditációs gyakorlatok pozitív hatása a kognícióra, viselkedésre, az agyi plaszticitásra, a fizikai és az érzelmi egészségre és az öregedésre...

#3
Medical Tribune VII. évf.21. szám
Medical Online
2009-10-21
A telomérák molekuláris biológiájának megalapozásáért az orvosi-élettani Nobeldíjat 2009-ben az ausztráliai születésű Elizabeth H. Blackburn (Kaliforniai Egyetem, San Francisco), a kaliforniai Carol W. Greider (Johns Hopkins Orvosegyetem, Baltimore) és a Londonban született Jack W. Szostak (Harvard Orvosegyetem, Boston) kapta megosztva. Az új orvosi Nobel-díjasoknak kiemelkedő szerepük volt a kromoszómák természetes végeit lezáró, sokszorosan ismétlődő nukleotidsorokat tartalmazó telomérák azonosításában, amelyek védik a genomot a sejtosztódás során elkerülhetetlenül bekövetkező DNS-rövidülés káros hatásaival és a kromoszómák közti fúziókkal szemben. A telomérákat újabb oligonukleotid egységekkel hosszabbító speciális reverz transzkriptáz enzim, a telomeráz megismerése is elsődlegesen nekik köszönhető. Alapkutatásaik az utóbbi időben új utat nyitottak a sejtszintű öregedés és a daganatos átalakulás klinikai befolyásolási lehetőségeinek megismerésében is. Folytatás a 6. oldalon
#4
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2009-10-06
Az idei orvosi Nobel-díjat három olyan kutató kapta – Elizabeth H. Blackburn, Jack W. Szostak, Carol W. Greider –, aki a biológia egyik nagy problémájára talált megoldást: hogyan másolódnak a kromoszómák és hogyan védik meg magukat attól, hogy az osztódások során a genetikai anyag sérüljön?
#5
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2009-10-05
Az ausztrál Elizabeth H. Blackburn, az amerikai Carol W. Greider és a brit Jack W. Szostak kapta az idei fiziológiai és orvostudományi Nobel-díjat.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?